WKN Haus der Zukunftsenergien

Projekt polskiej farmy wiatrowej „Barwice” sprzedany

W listopadzie projektowi farmy wiatrowej „Barwice” został przyznany kontrakt w wyniku udziału w przetargu na projekty energetyki wiatrowej w Polsce. WKN GmbH, będąca częścią międzynarodowej Grupy PNE, położyła fundamenty budowy w krótkim czasie i zapewni zarządzanie operacyjne w perspektywie długoterminowej. Projekt został sprzedany pod koniec 2018 roku inwestorowi Wirtgen Invest Energy GmbH.

Projekt „Barwice” zlokalizowany jest w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej Polsce. Zostanie tam postawionych 14 turbin wiatrowych Siemens SWT-3.0-113 o łącznej mocy nominalnej 42 MW. Przewiduje się, że farma wiatrowa zostanie oddana do użytku pod koniec 2019 r.

Grupa WKN będzie również w imieniu inwestora nadzorować budowę projektu „Barwice”. Dodatkowo Grupa PNE będzie odpowiedzialna za techniczne zarządzanie farmą wiatrową po jej ukończeniu.

Roland Stanze, Dyrektor Finansowy WKN: „Współpraca w Polsce opłaciła się również przy tym projekcie. Projekt „Barwice” powstał we współpracy polskiej Grupy WKN z AOS SpK i Sevivon Sp. z o.o."

Markus Lesser, Prezes PNE, mówi: „To wielkie osiągnięcie dla naszego zespołu w Polsce. Zaledwie kilka tygodni po zwycięskiej ofercie w polskim przetargu na projekty energetyki wiatrowej projekt „Barwice” został sprzedany inwestorowi. W firmie Wirtgen Invest Energy GmbH znaleźliśmy solidnego partnera i nie możemy się doczekać dalszej owocnej współpracy przy tym projekcie.”

Idź do góry