WKN Haus der Zukunftsenergien

Rozpoczęcie budowy dwóch kolejnych farm wiatrowych o łącznej mocy 59MW w Polsce

Zakończenie budowy farmy wiatrowej „Krzecin” planowane jest na koniec 2021 roku, a farmy wiatrowej „Kuślin” w pierwszej połowie 2022 roku.

Sevivon Sp. z o.o., spółka zależna WKN GmBH, rozpoczyna budowę dwóch kolejnych farm wiatrowych w Polsce. Projekty te będą miały łączną moc nominalną ok. 59 MW.

Wkrótce ruszy budowa farmy wiatrowej „Krzęcin”. W północno-zachodniej Polsce powstanie osiem turbin wiatrowych typu Nordex N117 o łącznej mocy nominalnej ok. 19MW. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2021 roku.

Ponadto za kilka tygodni ma rozpocząć się budowa farmy wiatrowej „Kuślin” w zachodniej części Polski. W ramach tego projektu powstanie dwanaście turbin wiatrowych typu Vestas V126. Moc nominalna farmy wiatrowej wyniesie ok. 40 MW. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku.

„Dzięki tym dwóm projektom farm wiatrowych kontynuujemy z sukcesem zaangażowanie w rozwój energetyki odnawialnej na polskim rynku. To kolejny wkład w pomoc Polsce w osiągnięciu celów w zakresie ochrony klimatu i redukcji emisji do 2030 r.” - wyjaśnia Markus Lesser, prezes PNE AG.

Wartość inwestycji w dwie farmy wiatrowe to około 100 milionów euro. Fundusze na projekt zostały zabezpieczone przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz niemieckiego banku BayernLB. Sevivon Sp. z o.o, należąca do Grupy PNE i reprezentująca ją na polskim rynku, nabyła prawa do obu projektów farm wiatrowych na etapie rozwijania ich i uzyskiwania odpowiednich pozwoleń przez poprzednich inwestorów i wykorzystała swoją bogatą wiedzę i doświadczenie, aby doprowadzić je do poziomu „gotowych do budowy” (ang. „ready-to-build”) oraz do uzyskania finansowania.

Idź do góry