Sevivon na Kongresie PV 2024 i konferencji PSEW 2024

Przedstawiciele Sevivon uczestniczyli w dwóch ważnych wydarzeniach branżowych, dotyczących rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce: konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) 2024, odbywającej się w Świnoujściu oraz Kongresie PV 2024, organizowanym w Warszawie. Wydarzenia zgromadziły czołowych polskich i zagranicznych ekspertów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji związanych z sektorem energetyki odnawialnej.

27-28 maja zespół PV Sevivon wziął udział w Kongresie PV 2024 w Warszawie. Była to dobra okazja do podsumowania kondycji rynku PV oraz omówienia wyzwań stojących przed branżą, w szczególności w kontekście coraz częściej pojawiającej się nadwyżki mocy z OZE. Rozmawialiśmy jednak przede wszystkim o najnowszych projektach PV realizowanych przez Sevivon w Polsce. Firma była również partnerem przerwy kawowej wydarzenia.

Z kolei czerwcowa konferencja PSEW 2024 w Świnojściu była platformą wymiany opinii i dyskusji na temat wyzwań stojących przed firmami działającymi w obszarze lądowej i morskiej energetyki wiatrowej. Organizatorzy zgromadzili blisko 2500 uczestników. Dominowała tematyka skrócenia procesu rozwoju farm oraz założenia do nowej ustawy regulującej budowę elektrowni wiatrowych, która już niebawem ma ujrzeć światło dzienne.

Podczas konferencji, Katarzyna Jarniewska, ekspertka ds. środowiska w Sevivon PNE AG wzięła udział w panelu „Wyzwania dla rozwoju lądowej energetyki wiatrowej – aspekt środowiskowy”. Podczas wystąpienia zwracała uwagę na szereg barier, które blokują dynamiczny rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Zwracała m.in. na uznaniowy charakter wielu decyzji niezbędnych do uzyskania w procedurach uzgodnieniowych dla OZE. Zespół Sevivon odwiedził m.in. p. Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie firma rozwija najwięcej nowych projektów wiatrowych i gdzie planowana jest niebawem budowa instalacji do produkcji zielonego wodoru o docelowej mocy 1 GW.

Idź do góry