[Bitte in "Polnisch" übersetzen:]

Jaka będzie przyszłość OZE w Polsce?

Za nami PSEW 2023 z udziałem Sevivon

Za nami kolejna edycja największego wydarzenia branżowego w Polsce - konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej PSEW 2023. W Serocku spotkali się przedstawiciele przedsiębiorstw działających w sektorze odnawialnych źródeł energii, reprezentanci administracji publicznej, samorządowcy oraz naukowcy, którzy debatowali na temat wyzwań i perspektyw rozwoju energetyki wiatrowej w naszym kraju. 

Również Sevivon zaznaczył swoją obecność podczas wydarzenia. O realizowanych przez nas projektach i planach inwestycyjnych rozmawialiśmy na stoisku firmowym oraz podczas paneli dyskusyjnych z udziałem naszych przedstawicieli.

Dla wszystkich gości tegorocznej konferencji przygotowaliśmy przestrzeń Sevivon, gdzie członkowie naszego zespołu wspólnie z partnerami z energy consult Polska Sp. z o.o. i PAVANA Polska Sp. z o.o. dzielili się wiedzą na temat zaangażowania spółki w realizację projektów wiatrowych w różnych częściach Polski.

Z kolei o perspektywie władz lokalnych, mieszkańców gmin, w których funkcjonują elektrownie wiatrowe oraz przedsiębiorstw branżowych rozmawiano podczas panelu „Samorząd vs. Inwestorzy” na PSEW 2023 w Serocku. Firmę Sevivon reprezentował w tej dyskusji członek zarządu spółki - Holger Gallas. Odniósł się do kwestii zmian planistycznych, koniecznych w kontekście postępującego rozwoju technologii OZE. Podkreślił także, że "dla przedsiębiorstw branżowych istotne jest nie tylko przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego, ale również zaplanowanie efektywnej generacji energii elektrycznej". Podsumował, że ważnym pozostaje, "aby w sporządzanych miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego brać pod uwagę wydajne, nowocześniejsze, coraz wyższe turbiny wiatrowe (...) historia rozwijanych w Polsce projektów pokazuje, że nieuwzględnienie odpowiedniego rozwoju technologicznego może znacząco spowolnić tempo transformacji energetycznej w kierunku OZE".

Pełną relację z panelu z udziałem Holgera Gallasa znajdziecie na portalu BiznesAlert.pl.

W przededniu Konferencji Holger Gallas udzielił wywiadu portalowi Teraz-Środowisko.pl, w którym mówił o skutkach nowelizacji ustawy odległościowej, redukcjach generacji z OZE, lawinowym wzroście odmów przyłączeniowych oraz perspektywach rozwoju technologii wodorowych w Polsce.

Idź do góry