WKN Vertrieb & Finanzierung

Finansowanie

Solidne koncepcje finansowania jako podstawa udanego projektu

Finansowanie


Warunkiem realizacji projektu jest przede wszystkim zabezpieczenie finansowania. Obejmuje ono dokładną analizę i optymalizację kosztów budowy i eksploatacji. Solidne i konkurencyjne koncepcje finansowania są filarami sukcesu projektu. Uczciwość i niezawodność są decydującymi czynnikami w branży finansowej.

W ramach naszych projektów korzystamy z wieloletniej współpracy z instytucjami kredytowymi działającymi na całym świecie. Podczas całej fazy realizacji projektu odpowiadamy za współpracę z bankami oraz firmami ubezpieczeniowymi zapewniając optymalne finansowanie projektu. Na każdym z etapów planowania weryfikujemy na bieżąco rentowność oraz płynność finansową projektu.  

Zajmujemy się także poszukiwaniem właściwego inwestora, któremu  oferujemy gotowy do sprzedaży projekt. Czerpiemy z bogatego doświadczenia i licznych, już istniejących, relacji z inwestorami. Proces sprzedaży jest profesjonalnie przygotowywany i przeprowadzany przez nasz doświadczony zespół.

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci grupa sprzedała ponad 120 projektów w Europie, Republice Południowej Afryki i Ameryce Północnej. Możemy pochwalić się doświadczeniami transakcyjnymi z najbardziej doświadczonymi inwestorami krajowymi i międzynarodowymi. W zależności od rynku przekazujemy farmę wiatrową po oddaniu do użytku, organizujemy i uczestniczymy we wszystkich etapach budowy i eksploatacji lub sprzedajemy prawa do projektu wiarygodnemu partnerowi.

Osoby do kontaktu
WKN Ansprechpartner Vertrieb - Dr. Christian von Gerlach
Dr. Christian von Gerlach
Senior Vice President Sales & Project Finance
WKN Ansprechpartnerin Vertrieb - Corinna Pauschardt
Corinna Pauschardt
Vice President Sales & Project Finance
Idź do góry