Fotowoltaika

Energia słoneczna z Sevivon

 

Celem naszej grupy korporacyjnej jest kontynuacja pomyślnego postępu transformacji energetycznej poprzez ekspansję energii ze źródeł odnawialnych. Szczególnie ważne jest dla nas, aby rozwój projektów fotowoltaicznych był przejrzysty i oparty na jak najlepszym porozumieniu, przy zaangażowaniu wszystkich lokalnych interesariuszy. Dlatego stawiamy na uczciwą I transparentną współpracę z gminami oraz prywatnymi i publicznymi właścicielami gruntów.

Każdego dnia pracujemy z wielką pasją, aby choć trochę zbliżyć się do wizji stuprocentowego zaopatrzenia w energię z odnawialnych źródeł energii. Do wytwarzania czystej, zrównoważonej energii – teraz i w przyszłości.

Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat oferowanych przez nas usług?
Posiadasz teren i zastanawiasz się, czy jest on odpowiedni?
Interesują Cię korzyści dla przyrody?

Dowiedz się więcej tutaj lub porozmawiaj z naszymi ekspertami!

Nasze usługi w szczegółach

W procesie planowania projektów elektrowni fotowoltaicznych starannie podchodzimy do wyboru lokalizacji – miejsc o dużym potencjale – aby z sukcesem móc rozwijać nasze projekty na terenach, które dotychczas nie były wykorzystywane inwestycynie (tzw. greenfield). Wyborów lokalizacji dokonujemy przy ścisłej współpracy z lokalnymi ekspertami i partnerami. Do naszych kluczowych kompetencji należy ocena lokalizacji, zabezpieczenie gruntów, rozwój projektów i budowa pod klucz elektrowni fotowoltaicznych. 

Od pozyskania projektu do demontażu projektu: Jesteśmy godnym zaufania, kompetentnym i niezawodnym partnerem. Dlatego podczas całej fazy eksploatacji staramy się stale utrzymywać cykl życia naszych elektrowni fotowoltaicznych i wspólnie z Państwem wydobyć z nich to, co najlepsze.

Przekonanie do tworzenia lokalnej wartości 

Zaangażowanie lokalnych mieszkańców postrzegamy jako klucz do sukcesu. Wysoko cenimy ich wiedzę oraz zaangażowanie. Staramy się angażować lokalne firmy na różnych etapach realizacji - czy to do prac budowlanych, czy do koszenia – po to aby generować przychody również w regionie.
 

Jakie lokalizacje są odpowiednie?

Zasadniczo, duża liczba nieruchomości poddawana jest pod wątpliwość. Jednakże warunki różnią się w zależności od lokalizacji i mogą być bardzo złożone. Z nami masz po swojej stronie niezawodnego i przejrzystego partnera do obsługi instalacji fotowoltaicznej na swojej nieruchmości. Jako właściciel korzystasz ze stałej umowy najmu przez około 30 lat i nie musisz martwić się o pozwolenia, planowanie czy realizację projektu.

Czy jesteś właścicielem nieruchomości? Chętnie przeanalizujemy jej potencjał i przedstawimy niezobowiązującą ofertę najmu!
 

Systemy fotowoltaiczne I ich bioróżnorodność

Ekspansja energii odnawialnej, a w szczególności instalacja systemów fotowoltaicznych na otwartych przestrzeniach, pomaga środowisku na dwa sposoby: Wytwarzamy zrównoważoną energię i zmniejszamy nasz ślad węglowy - oraz zwiększamy bioróżnorodność poprzez tworzenie nowych siedlisk dla owadów, ptaków i innych zwierząt.

W czasie eksploatacji elektrowni fotowoltaicznej gleba na tym obszarze ma szansę się zregenerować po intensywnym rolniczym użytkowaniu ostatnich dziesięciolecii bez sztucznego dodawania składników odżywczych, pestycydów ani insektycydów. Podobnie, wszelkie dopływy azotanów do wód gruntowych z gnojowicy i innych nawozów są w tym czasie zawieszone. W ten sposób znaczne ilości zanieczyszczonych substancji w glebie i wodach gruntowych zostają całkowicie zablokowane, dzieku czemu życie glebowe ma szansę się odbudować, a bioróżnorodność małych zwierząt lub rzadkich roślin znacznie wzrosnąć. Brak pestycydów i fungicydów chroni również owady i dzikie pszczoły przed zatruciem. 

Jednocześnie dzikie zioła i kwiaty na obszarze elektrowni fotowoltaicznej, które kwitną przez cały rok, zapewniają wystarczającą ilość pożywienia w sezonie lotowym. Wynikająca z tego naturalna reintrodukcja owadów i dzikich pszczół to niewątpliwie duży plus, zwłaszcza dla otaczającej flory i fauny. Owady te latając w okolice elektrowni fotowoltaicznej mają pozytywny wpływ na lokalny ekosystem. Ponadto ogrodzony teren może zapewnić pszczelarzom bezpieczne miejsce dla ich pszczelich rodzin. 

Instalując system fotowoltaiczny na swojej posesji, chronisz środowisko, promujesz rewolucję energetyczną i zapewniasz sobie pewny i stały dochód przez długi czas.

Szukasz kompetentnego i godnego zaufania partnera do swojego projektu fotowoltaicznego? Skontaktuj się z nami!
 

Privacy Policy – Use of your data provided in this form

The personal data that you provide to us within the scope of this contact request will only be used for answering your request or establishing contact and for associated technical administration services. No data will be sent to third parties.

You have the right to revoke your consent at any time with effect for the future. In this case, your personal data will be deleted immediately.

Your personal data will also be deleted without your revocation, if we have processed your request and there is no legal obligation for further storage or if storage is inadmissible for legal reasons.

You can inform yourself at any time about your stored personal data.

Przeczytałem i zrozumiałem Polityka prywatności.*

Idź do góry