WKN Haus der Zukunftsenergien

Kolejny projekt farmy wiatrowej w Polsce sprzedany

Grupa PNE odniosła szybkie sukcesy operacyjne w Polsce: w listopadzie 2018 r. dwóm z opracowanych przez Grupę PNE projektom farm wiatrowych zostały przyznane kontrakty w przetargach na projekty wiatrowe w Polsce. Oba projekty zostały już sprzedane. Po sprzedaży farmy wiatrowej „Barwice” (42 MW) pod koniec 2018 r. Grupa PNE sprzedała również gotową do budowy farmę wiatrową „Jasna” (132 MW). Nabywcami są Stadtwerke München.

Po ukończeniu „Jasna” będzie jedną z największych polskich farm wiatrowych na lądzie. Farma wiatrowa znajduje się w wietrznej lokalizacji na północy Polski i została opracowana przez WKN i jej polską spółkę zależną Sevivon - obie spółki z Grupy PNE. Na farmie wiatrowej „Jasna” może powstać 39 turbin wiatrowych. Budowa ma rozpocząć się wkrótce. Spółki z Grupy PNE będą zaangażowane w etap budowy i zapewnią właścicielowi obsługę techniczną po uruchomieniu farmy wiatrowej. Ukończenie budowy farmy wiatrowej „Jasna” planowane jest na 2020 r.

Markus Lesser, Prezes PNE: „Bardzo się cieszę z drugiego szybkiego sukcesu w Polsce. To po raz kolejny szybka realizacja projektu po wygraniu przetargu. Z niecierpliwością czekamy na dalszą owocną współpracę ze Stadtwerke München przy tym dużym projekcie.”

Szczegóły finansowe transakcji nie zostaną ujawnione.

Idź do góry